Brony Talerzowe Zawieszane

Uniwersalne brony talerzowe Multicat HD to doskonałe maszyny o szerokim spektrum zastosowania. Po żniwach wykonamy efektywną, szybką uprawę ścierniska. Talerze, ustawione pod optymalnym kątem ścinają skutecznie ściernisko, rozdrabniają i mieszają resztki pożniwne z wierzchnią warstwą gleby, zatrzymują parowanie, chroniąc tym samym zapasy wilgoci w glebie.
Multicat HD sprawdza się też idealnie jako maszyna w uprawie przedsiewnej. Dwa rzędy talerzy na gumowych amortyzatorach, oraz boczne ekrany, w połączeniu z wałem  zapewniają rozdrobnienie, zagęszczenie oraz bardzo dobre wyrównanie powierzchni pola, przygotowując tym samym  powierzchnię pola do siewu.

Standardowo brony Multicat HD są wyposażone w hydrauliczną regulację głębokości, zapewniającą wygodną,  komfortową obsługę.

Ekrany boczne zapewniają wyrównanie na krawędziach przejazdów uprawowych.

Nasze brony Multicat HD posiadają wytrzymałą, mocną konstrukcję, zapewniającą duże prześwity, dzięki którym brona jest odporna na zapychanie, nawet przy dużej ilości słomy i resztek pożniwnych.

Mocna, przestrzenna konstrukcja naszej brony pozwala na zastosowanie talerzy o średnicy 52 lub 56 centymetrów, jeśli chcemy pracować na większą głębokość lub na przykład w ściernisku po kukurydzy.

Optymalne kąty natarcia talerzy zapewniają najlepsze ścinanie darni i ścierniska oraz mieszanie gleby z resztkami pożniwnymi, zapewniając uprawę najwyższej jakości.

Wał Bar-Packer dzięki kątowemu ustawieniu profili ma właściwości samoczyszczące i zaskakująco dobrze rozdrabnia i doprawia glebę.

Brony Multicat HD możemy wyposażyć w różne rodzaje wałów, dostosowując je tym samym do warunków i specyfiki gleb danego gospodarstwa.

Wał płaskownikowy Bar-Packer dzięki masywnym profilom rozdrabnia glebę a ich odpowiednie kąty odrzucają glebę na zewnątrz i zapobiegają zaklejaniu się w wilgotnych warunkach.

Wał ceownikowy U-Packer zapewnia optymalne zagęszczenie i wyrównanie powierzchni pola.

Wał pierścieniowy Ring-Packer przeznaczony do intensywnego zagęszczania na cięższe gleby.

DANE TECHNICZNE MULTICAT HD4 MULTICAT HD3
Szerokość robocza 4 m 3 m
Szerokość transportowa 3 m 3 m
Wysokość transportowa 2,1 m 1,27 m
Zapotrzebowanie mocy [KM] 120 – 150 KM 90 – 130 KM
Ciężar zestawu 2700 kg 1960 kg
Liczba talerzy uprawowych 32 szt 24 szt
Średnica talerzy 510 mm 510 mm
Rozstaw talerzy 1,25 m 1,25 m
Grubość talerzy 6 mm 6 mm
Elektryka LED w zestawie w zestawie
OPCJE WYPOSAŻENIA
Talerze 560 mm opcja
Mocowanie B20 opcja
Bar Packer opcja
U-Packer opcja
Ring-Packer opcja