preloader

Historia firmy AGRIMET

Od 2011 AGRIMET Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku. Przedsiębiorstwo powstało, jako Spółka celowa, której głównym zamysłem jest
produkcja maszyn rolniczych. Ten zamysł jest stopniowo i konsekwentnie realizowany. Dotychczas Spółka skupiała się w szczególności na prowadzeniu prac badawczo rozwojowych nad nowymi technologiami, które mogłyby być wdrażane w maszynach rolniczych używanych
w produkcji rolniczej.
W pierwszych latach od powołania Spółki prace B+R były prowadzone samodzielnie przez właściciela przedsiębiorstwa, który sam opracowywał nowe rozwiązania, jakie były wdrażane w maszynach rolniczych wykorzystywanych w szczególności w prowadzonym przez niego gospodarstwie rolnym.
Samodzielnie właściciel Spółki opracował i wdrożył we własnym gospodarstwie m.in. takie rozwiązania jak: kilka wersji brony talerzowej do płytkiej uprawy agregaty rolnicze do głębokiej uprawy (kilka wersji z systemem trzypunktowego układu zawieszenia).
Od 2015/2016 roku do współpracy w zakresie prowadzenia prac badawczo – rozwojowych nawiązano współpracę z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie.

W 2019 roku oddano do użytkowania nowy zakład produkcyjny, w którym wdrażana jest seryjna produkcja maszyn rolniczych.
Korzystjąc z serwisu akceptujesz naszą
Select Language »